Skönlitteratur
- Deckare | Thrillers | Spänning
- Dramatik | Pjäser
- Essäer
- Folksagor | Mytologi
- Humor
- Samtliga böcker inom Romaner | Noveller
- Amerikansk skönlitteratur
- Arbetarlitteratur
- Biografiska romaner
- Engelsk skönlitteratur
- Feelgood och livsstilsromaner
- Fransk skönlitteratur
- Historiska romaner
- Klassisk litteratur
- Modern och samtida skönlitteratur
- Nordisk skönlitteratur
- Relationsskildringar
- Romance | Kärleksromaner
- Rysk skönlitteratur
- Tysk skönlitteratur
- Science fiction | Fantasy
- Tecknade serier
Skönlitteratur
34 böcker
B4press
Bokförlaget semic
Bokliv
Fårö
Gotland
Humor
Jahn caminjo
Kabusa böcker
Krönikor
Kåserier
Litteratur på germanska språk
Litteratur på svenska
Mor & dotter juvel förlag
Pangloss antikvariat & text
Piratförlaget
Skönlitteratur på svenska
Burleskt
Essäer
H:ström - antikvariat & bokhandel
Humor
Kloka ord
Kåserier
Muistelmat
Presentböcker
Presenter
Skämt
Åldrandet
Böcker om Kåserier
Layout:

Bokliv
Veronie Lejonord
Virvlande tankar vol II
En samling reflektioner och tankar som fångar ögonblick av inspiration och kreativitet.
En samling reflektioner och tankar som fångar ögonblick av inspiration och kreativitet.
REA-pris208 kr

Bokliv
Jahn Caminjo
Öga för pärlor
Boken innehåller korttexter som aforismer, humoristiska inslag och miniessäer.
Boken innehåller korttexter som aforismer, humoristiska inslag och miniessäer.
REA-pris198 kr

Bokliv
Världens bästa dassbok
Boken erbjuder en underhållande samling av roliga historier, skämt och klyschor för avkoppling och skratt.
Boken erbjuder en underhållande samling av roliga historier, skämt och klyschor för avkoppling och skratt.
REA-pris158 kr
Pangloss antikvariat & text
Bertil Bodén
Fåröbok
Essäer och kåserier om Gotland och Fårö. Limhäftad, Press förlag, 1984. Fint antikvariskt skick, 168 sidor. ISBN 91-7400-173-6.
Essäer och kåserier om Gotland och Fårö. Limhäftad, Press förlag, 1984. Fint antikvariskt skick, 168 sidor. ISBN 91-7400-173-6.
REA-pris50 kr

h:ström - Antikvariat & Bokhandel
Lasse Eriksson
Jag har kokat tvåhundratusen potatisar - men kan inte erinra mig en enda av dessa
Humoristisk och filosofisk skildring av vardagens glömda stunder. Danskt band, fint antikvariskt skick, Uppsala Publ. House, 2002, 105 sidor.
Humoristisk och filosofisk skildring av vardagens glömda stunder. Danskt band, fint antikvariskt skick, Uppsala Publ. House, 2002, 105 sidor.
REA-pris148 kr
Pangloss antikvariat & text
Eva Halldinger
Den medelålders kvinnans (nästan) oumbärliga handbok för ett lyckligt liv
Illustrerad livsstilsbok i laminerat pappband från Wahlström & Widstrand, 2008. Mycket gott skick, 173 sidor.
Illustrerad livsstilsbok i laminerat pappband från Wahlström & Widstrand, 2008. Mycket gott skick, 173 sidor.
REA-pris85 kr
Pangloss antikvariat & text
Vem är vem i Grönköping?
Illustrerad bok om romaner och noveller. Utgiven av Bokförlaget Känguru 2006 i dekorerat laminerat pappband, 71 sidor.
Illustrerad bok om romaner och noveller. Utgiven av Bokförlaget Känguru 2006 i dekorerat laminerat pappband, 71 sidor.
REA-pris70 kr
Pangloss antikvariat & text
Cecilia Hagen
Kulla-Gulla stretar vidare
Glest illustrerad roman i förlagets dekorerade och laminerade pappband. Utgiven av Bonnier 2010. Gott skick med läsband.
Glest illustrerad roman i förlagets dekorerade och laminerade pappband. Utgiven av Bonnier 2010. Gott skick med läsband.
REA-pris85 kr
Pangloss antikvariat & text
Nisti Stêrk
Så länge Gud vill och rumpan håller
Roman med moderna och samtida noveller. Cordia, 2008. Limhäftad. Ryggfotens bakkant lätt tilltryckt, i övrigt mycket gott skick. 159 s. ISBN 978-91-526-3224-6.
Roman med moderna och samtida noveller. Cordia, 2008. Limhäftad. Ryggfotens bakkant lätt tilltryckt, i övrigt mycket gott skick. 159 s. ISBN 978-91-526-3224-6.
REA-pris65 kr

Bokliv
Karin Brunk Holmqvist
Mintgrodornas återkomst
En samling krönikor som humoristiskt utforskar vardagliga situationer och insikter från livet.
En samling krönikor som humoristiskt utforskar vardagliga situationer och insikter från livet.
REA-pris98 kr

Bokliv
Mark Levengood
Sucka mitt hjärta men brist dock ej
Boken utforskar teman som vänskap, kärlek och sorg genom personliga insikter och livserfarenheter.
Boken utforskar teman som vänskap, kärlek och sorg genom personliga insikter och livserfarenheter.
REA-pris158 kr

h:ström - Antikvariat & Bokhandel
Stefan Andhé
Oj vilka loja lejon
Boken utforskar teman kring familj, relationer och kärlek genom personliga minnen och skarpa observationer av samtidens dårskaper.
Boken utforskar teman kring familj, relationer och kärlek genom personliga minnen och skarpa observationer av samtidens dårskaper.
REA-pris148 kr
Filter (0)
Senast besökta
