Filter

kr
-
kr

Psykiatri

608 böcker

Böcker om Sjukdomar

Layout:
Pangloss antikvariat & text Anna Kåver KBT i utveckling
Kognitiv beteendeterapi i praktiken. Natur och Kultur, 2006. Kartonnageband i fint antikvariskt skick, utan understrykningar. 365 sidor.
REA-pris150 kr
David H. Rosen : Depression och skapande
Pangloss antikvariat & text David H. Rosen Depression och skapande
Psykiatri och psykiska sjukdomar. Tryckt pappband från Natur och Kultur, 1999. Fint antikvariskt skick, ryggfoten lätt tilltryckt. 355 sidor.
REA-pris65 kr
Cristopher Gillberg : Barn, ungdomar och vuxna med Asperger syndrom
Pangloss antikvariat & text Cristopher Gillberg Barn, ungdomar och vuxna med Asperger syndrom
Psykiatri och psykisk utvecklingsstörning. Förlagets dekorerade pappband, normalt antikvariskt skick, 192 sidor.
REA-pris95 kr
Pangloss antikvariat & text Clarence Crafoord På lång sikt
Psykoterapi och psykiatri. Inbunden, förlagets dekorerade pappband. Normalt antikvariskt skick, utgiven av Natur och Kultur 2000. 343 sidor.
REA-pris75 kr
Pangloss antikvariat & text Hanna Sitter Randén Magiska ögonblick
Psykoterapi vid psykoser. Natur och Kultur, 2005. Dekorerat och laminerat pappband. Mycket gott skick. 159 s. ISBN 91-27-09569-X.
REA-pris90 kr
Pangloss antikvariat & text Tollak B. Sirnes Kontakter och konflikter
Psykiatri och psykologi. Pocketutgåva från LTs förlag, 1970. Lätta bruksspår och namnteckning på omslaget.
REA-pris45 kr
Pangloss antikvariat & text Sofia Åkerman För att överleva
Psykiatri och psykiska sjukdomar. Inbunden utgåva från Natur och Kultur, 2009. Fint antikvariskt skick med skyddsomslag. 267 sidor.
REA-pris75 kr
Pangloss antikvariat & text Karin Oswald Välkommen till Mysteria
Psykiatri och psykisk utvecklingsstörning. Limhäftad utgåva från Nomen förlag, 2012. Fint antikvariskt skick. 223 sidor.
REA-pris90 kr
Pangloss antikvariat & text Lotta Landerholm Hjälp mig den som kan
Psykiatri och psykoterapi. Förlagsband med skyddsomslag, mycket gott skick. Utgiven av Natur och Kultur, 2005. 318 sidor. ISBN 91-27-11015-X.
REA-pris110 kr
Pangloss antikvariat & text Furman, Ben ; Valtonen, Jussi Någonstans finns glädjen
Psykiatri och psykiska sjukdomar. Utgiven av Natur och Kultur 2001. Inbunden (förlagets dekorerade pappband). Gott skick. 161 s. ISBN 91-27-08351-9.
REA-pris65 kr
Pangloss antikvariat & text Martha Manning Underströmmar
Psykoterapeutens kamp mot depression. Natur och Kultur, 1995. Förlagets tryckta pappband. Fint antikvariskt skick. 215 s. ISBN 91-27-05477-2.
REA-pris70 kr
Pangloss antikvariat & text Lars Weiss Framgångsfällan
Psykiatri och utmattningssyndrom. Förlagsband med skyddsomslag, lätt tilltryckta hörn, gott skick. Bokförlaget DN, 1998, 198 s. ISBN 91-7588-219-1.
REA-pris65 kr

Senast besökta