h:ström - Antikvariat & Bokhandel


h:ström - Antikvariat & bokhandel
Välkommen till h:ström - Antikvariat & Bokhandel, en del av h:ström - Text & Kultur AB. Vi är både ett antikvariat och en bokhandel och säljer alltså både nya och antikvariska böcker, däribland en hel del restupplagor och dylikt. Vi har förkärlek för god skönlitteratur och humaniora, men säljer böcker inom alla kategorier och genrer.
Layout:

h:ström - Antikvariat & Bokhandel
Lars Forssell
Oktoberdikter
Lyrik och poesi i trådhäftad utgåva från Bonner, 1971. Normalt antikvariskt skick med mindre riss på omslag. 120 sidor.
Lyrik och poesi i trådhäftad utgåva från Bonner, 1971. Normalt antikvariskt skick med mindre riss på omslag. 120 sidor.
REA-pris148 kr

h:ström - Antikvariat & Bokhandel
Gunnar Ekelöf
Sagan om Fatumeh
Lyrik och poesi i trådhäftad utgåva från Bonnier, 1966. Normalt antikvariskt skick med mindre riss på omslag. 107 sidor.
Lyrik och poesi i trådhäftad utgåva från Bonnier, 1966. Normalt antikvariskt skick med mindre riss på omslag. 107 sidor.
REA-pris268 kr

h:ström - Antikvariat & Bokhandel
Erik Beckman
Tumme
Lyrik och poesi från 1974. Trådhäftad i normalt antikvariskt skick, mindre riss på omslag, 48 sidor. Förlag: Bonnier.
Lyrik och poesi från 1974. Trådhäftad i normalt antikvariskt skick, mindre riss på omslag, 48 sidor. Förlag: Bonnier.
REA-pris148 kr

h:ström - Antikvariat & Bokhandel
Gunnar Ekelöf
Om hösten
Lyrik och poesi. Pappband i fint antikvariskt skick med skyddsomslag. Riss på omslaget, 98 sidor. Utgiven av Bonner 1952.
Lyrik och poesi. Pappband i fint antikvariskt skick med skyddsomslag. Riss på omslaget, 98 sidor. Utgiven av Bonner 1952.
REA-pris178 kr

h:ström - Antikvariat & Bokhandel
Lars Forssell
Don Quixotes drömmar
Lyrik och poesi från 1949-1959. Utgiven av Bonnier 1960, trådhäftad i normalt antikvariskt skick. Mindre riss på omslag.
Lyrik och poesi från 1949-1959. Utgiven av Bonnier 1960, trådhäftad i normalt antikvariskt skick. Mindre riss på omslag.
REA-pris148 kr

h:ström - Antikvariat & Bokhandel
Leif Nylén
Kartbild
Lyrik och dokumentära skildringar. Trådhäftad i normalt antikvariskt skick. Bonner, 1963, 28 sidor, 8:o.
Lyrik och dokumentära skildringar. Trådhäftad i normalt antikvariskt skick. Bonner, 1963, 28 sidor, 8:o.
REA-pris448 kr

h:ström - Antikvariat & Bokhandel
Petter Bergman
Årstiderna
Lyrik och poesi i trådhäftad utgåva från Bonnier, 1979. Normalt antikvariskt skick med mindre riss på omslag. 94 sidor.
Lyrik och poesi i trådhäftad utgåva från Bonnier, 1979. Normalt antikvariskt skick med mindre riss på omslag. 94 sidor.
REA-pris148 kr

h:ström - Antikvariat & Bokhandel
Lars Lundkvist
Här
Lyrik och poesi i trådhäftad utgåva från Norstedt, 1980. Normalt antikvariskt skick med mindre riss på omslag. 128 sidor.
Lyrik och poesi i trådhäftad utgåva från Norstedt, 1980. Normalt antikvariskt skick med mindre riss på omslag. 128 sidor.
REA-pris148 kr

h:ström - Antikvariat & Bokhandel
Göran Palm
Dikter på vers och prosa 1948-1976
Poesi och lyrik från 1948-1976. Pappband i fint skick med skyddsomslag. Riss på omslaget, något lagernött. 294 sidor.
Poesi och lyrik från 1948-1976. Pappband i fint skick med skyddsomslag. Riss på omslaget, något lagernött. 294 sidor.
REA-pris148 kr

h:ström - Antikvariat & Bokhandel
Lars Lundkvist
Trollskott
Lyrik med magiska teman. Norstedt, 1986. Trådhäftad i fint antikvariskt skick. 162 sidor, 23 cm.
Lyrik med magiska teman. Norstedt, 1986. Trådhäftad i fint antikvariskt skick. 162 sidor, 23 cm.
REA-pris178 kr

h:ström - Antikvariat & Bokhandel
Per Daniel Amadeus Atterbom
Lyriska dikter
Lyriska dikter i trådhäftad utgåva från Gleerup, 1934. Normalt antikvariskt skick med skyddsomslag i sämre skick. 119 sidor.
Lyriska dikter i trådhäftad utgåva från Gleerup, 1934. Normalt antikvariskt skick med skyddsomslag i sämre skick. 119 sidor.
REA-pris148 kr

h:ström - Antikvariat & Bokhandel
Petter Lindgren
Landskapet
Poesi som väver samman brev och personlig historia. Pappband i fint antikvariskt skick, med skyddsomslag i något sämre skick. Sällsynt utgåva.
Poesi som väver samman brev och personlig historia. Pappband i fint antikvariskt skick, med skyddsomslag i något sämre skick. Sällsynt utgåva.
REA-pris248 kr
Filter (0)
Böcker du visat intresse för...
