
Bokliv
Hundmannen
En spännande berättelse om en superhjälte som kombinerar en polishunds styrka med en människas intelligens.
En spännande berättelse om en superhjälte som kombinerar en polishunds styrka med en människas intelligens.
REA-pris198 kr

Bokliv
Hundmannen släpper loss
Rolig och spännande berättelse om Hundmannen, en superhjälte i förlagsband. Utgiven av Bonnier Carlsen, 220 sidor, på svenska. Perfekt för serieälskare!
Rolig och spännande berättelse om Hundmannen, en superhjälte i förlagsband. Utgiven av Bonnier Carlsen, 220 sidor, på svenska. Perfekt för serieälskare!
REA-pris198 kr

Bokliv
Hundmannen och SuperKissen
En spännande berättelse om Hundmannen som kämpar mot sin ärkefiende SuperKissen i en humoristisk och färgglad serie.
En spännande berättelse om Hundmannen som kämpar mot sin ärkefiende SuperKissen i en humoristisk och färgglad serie.
REA-pris198 kr
Bokliv
Hundmannen släpper loss (Spanska)
Hundmannen står inför nya utmaningar när katten Petey orsakar kaos i staden och hotar rättvisan.
Hundmannen står inför nya utmaningar när katten Petey orsakar kaos i staden och hotar rättvisan.
REA-pris420 kr

Bokliv
Bollen rullar för dig!
I denna bok står Hundmannen och hans vänner inför nya utmaningar när en superskurk hotar staden, med inslag av humor och empati.
I denna bok står Hundmannen och hans vänner inför nya utmaningar när en superskurk hotar staden, med inslag av humor och empati.
REA-pris198 kr

Bokliv
Hundmannen och Loppornas herre
I denna lättlästa serieroman följer vi Hundmannen och hans vänner när de bekämpar superskurkar och lär sig om vänlighet och empati.
I denna lättlästa serieroman följer vi Hundmannen och hans vänner när de bekämpar superskurkar och lär sig om vänlighet och empati.
REA-pris198 kr
Bokliv
Hundmannen släpper loss (Koreanska)
Skönlitteratur för barn och ungdom. Förlagsband, 220 sidor, utgiven av Wisdom House. Språk: Koreanska.
Skönlitteratur för barn och ungdom. Förlagsband, 220 sidor, utgiven av Wisdom House. Språk: Koreanska.
REA-pris340 kr

Bokliv
Pіd derevami. Tom 1. Sovine lіto
Boken utforskar teman relaterade till natur och liv under sommaren, skriven på ukrainska.
Boken utforskar teman relaterade till natur och liv under sommaren, skriven på ukrainska.
REA-pris267 kr

Bokliv
Dog Man 10
En berättelse om vänskap och mod där kärlekens kraft står emot nya hot och utmaningar.
En berättelse om vänskap och mod där kärlekens kraft står emot nya hot och utmaningar.
REA-pris208 kr

Bokliv
Apport 22!
En ensam kattunge och ett grodyngel måste kämpa mot telekinetiska krafter och orättvisor i en spännande berättelse.
En ensam kattunge och ett grodyngel måste kämpa mot telekinetiska krafter och orättvisor i en spännande berättelse.
REA-pris188 kr

Bokliv
Kapten Kalsong
I denna bokserie följer vi två pojkar som skapar en superhjälte, vilket leder till komiska äventyr med talande toaletter och skurkar.
I denna bokserie följer vi två pojkar som skapar en superhjälte, vilket leder till komiska äventyr med talande toaletter och skurkar.
REA-pris188 kr

Bokliv
Hundmannen och brölet från vildmarken
Hundmannen hamnar i fängelse och kämpar för att bevisa sin oskuld medan han navigerar mellan hundar och människor.
Hundmannen hamnar i fängelse och kämpar för att bevisa sin oskuld medan han navigerar mellan hundar och människor.
REA-pris198 kr

Bokliv
Hundmannen och de knepiga katternas kupp
En humoristisk berättelse om en superhjälte som kombinerar en trasig polishund och en polisman, med äventyr och läsglädje för barn.
En humoristisk berättelse om en superhjälte som kombinerar en trasig polishund och en polisman, med äventyr och läsglädje för barn.
REA-pris198 kr
Bokliv
Hundmannen släpper loss (Grekiska)
Hundmannen kämpar mot kattens kriminella planer för att rädda staden från fara.
Hundmannen kämpar mot kattens kriminella planer för att rädda staden från fara.
REA-pris400 kr

Pangloss antikvariat & text
Kapten Kalsipp
Illustrerad tecknad serie. Utgiven av Richters 2004. Inbunden i förlagets dekorerade och laminerade pappband. Mycket gott skick. 173 s.
Illustrerad tecknad serie. Utgiven av Richters 2004. Inbunden i förlagets dekorerade och laminerade pappband. Mycket gott skick. 173 s.
REA-pris95 kr

Bokliv
Kapten Kalsong och mobbarmaffians modiga motståndare
I denna del av bokserien möter vi George och Harold som med list och vänskap kämpar mot mobbare och en ond professor.
I denna del av bokserien möter vi George och Harold som med list och vänskap kämpar mot mobbare och en ond professor.
REA-pris178 kr

Pangloss antikvariat & text
Kapten Kalsipp
Humoristisk engelsk skönlitteratur. Inbunden, förlagets dekorerade och laminerade pappband. Mycket gott skick. Illustrerad utgåva från 2004.
Humoristisk engelsk skönlitteratur. Inbunden, förlagets dekorerade och laminerade pappband. Mycket gott skick. Illustrerad utgåva från 2004.
REA-pris95 kr

Bokliv
Kapten Kalsong och den stora toalettattacken
I denna del av serien följer vi George och Harold när de skapar en armé av talande toaletter, vilket leder till kaos och äventyr.
I denna del av serien följer vi George och Harold när de skapar en armé av talande toaletter, vilket leder till kaos och äventyr.
REA-pris188 kr

Pangloss antikvariat & text
Kapten Kalsipp
Illustrerad humorbok i fint antikvariskt skick. Förlagets tryckta pappband, utgiven av Richters 2004. 173 sidor. ISBN 91-7715-356-1.
Illustrerad humorbok i fint antikvariskt skick. Förlagets tryckta pappband, utgiven av Richters 2004. 173 sidor. ISBN 91-7715-356-1.
REA-pris90 kr

Bokliv
Dog Man
I en ny spännande berättelse får våra hjältar i Dog Man möta de busiga Space Cuties från rymden. Tillsammans med sina vänner måste Dog Man och Big Jim navigera i en förändrad stad och återfå förtroendet för varandra för att kunna rädda dagen. En äventyrsfylld grafisk roman för barn.
I en ny spännande berättelse får våra hjältar i Dog Man möta de busiga Space Cuties från rymden. Tillsammans med sina vänner måste Dog Man och Big Jim navigera i en förändrad stad och återfå förtroendet för varandra för att kunna rädda dagen. En äventyrsfylld grafisk roman för barn.
REA-pris200 kr



