h:ström - Antikvariat & Bokhandel
Bli trädgårds-expert.
Boken ger praktiska insikter om trädgårdsskötsel och inkluderar provpapper för kalkanalys av jorden.
Boken ger praktiska insikter om trädgårdsskötsel och inkluderar provpapper för kalkanalys av jorden.
REA-pris70 kr

Bokliv
Home Sweet Home Magnetic Bookmarks
Magnetiska bokmärken med charmiga illustrationer av stugor, perfekta för att markera sidor i böcker och anteckningsböcker.
Magnetiska bokmärken med charmiga illustrationer av stugor, perfekta för att markera sidor i böcker och anteckningsböcker.
REA-pris138 kr
![Edqvist, Lars ; Gustafsson, Stefan [red.] : Inreda med glas](http://bokliv.se/cdn/shop/files/bok-edqvist-lars-gustafsson-stefan-red-inreda-med-glas-9789197629898.jpg?v=1777998706&width=1200)
Bokliv
Inreda med glas
Boken utforskar svenskt glas i olika hemmiljöer och visar hur traditionen fortsätter att förnyas.
Boken utforskar svenskt glas i olika hemmiljöer och visar hur traditionen fortsätter att förnyas.
REA-pris198 kr
Pangloss antikvariat & text
Lyckas med din trädgård
Rikligt illustrerad bok om trädgårdsarbete. Utgiven av Bokförlaget Semic 1998. Dekorerat laminerat pappband. Gott skick med ytliga laminatrepor.
Rikligt illustrerad bok om trädgårdsarbete. Utgiven av Bokförlaget Semic 1998. Dekorerat laminerat pappband. Gott skick med ytliga laminatrepor.
REA-pris65 kr

Bokliv
Jan Stenmarks Almanacka 2026
En väggalmanacka med bilder som guidar genom året, anpassad för hela familjen.
En väggalmanacka med bilder som guidar genom året, anpassad för hela familjen.
REA-pris190 kr

Bokliv
Almanacka för 2025 av Nina Hemmingsson
En väggalmanacka för hela familjen som guidar genom 2025 med fyra kolumner.
En väggalmanacka för hela familjen som guidar genom 2025 med fyra kolumner.
REA-pris168 kr

Bokliv
Beauty and the soul
Boken utforskar teman kring personlig utveckling och psykosyntes, med fokus på medvetenhet och mening i livet.
Boken utforskar teman kring personlig utveckling och psykosyntes, med fokus på medvetenhet och mening i livet.
REA-pris158 kr

Bokliv
Trädgårdskalender för fem år
En illustrerad 5-årskalender för att dokumentera trädgårdsarbete och växtutveckling över tid.
En illustrerad 5-årskalender för att dokumentera trädgårdsarbete och växtutveckling över tid.
REA-pris188 kr
Bokliv
Andevärlden
Häftad utgåva om andevärlden med personliga berättelser och insikter som utforskar livets mysterier och vår relation till det osynliga.
Häftad utgåva om andevärlden med personliga berättelser och insikter som utforskar livets mysterier och vår relation till det osynliga.
REA-pris285 kr

h:ström - Antikvariat & Bokhandel
Inred och förnya med tyg
Boken erbjuder tips för att förnya hemmet med textilier, utan behov av stora förändringar.
Boken erbjuder tips för att förnya hemmet med textilier, utan behov av stora förändringar.
REA-pris178 kr

h:ström - Antikvariat & Bokhandel
2019 / 1
Utforska temat hemmet genom en djupgående tidskrift som bjuder på insikter inom litteraturvetenskap och svenska författare. Tidskriften är i mycket fint antikvariskt skick.
Utforska temat hemmet genom en djupgående tidskrift som bjuder på insikter inom litteraturvetenskap och svenska författare. Tidskriften är i mycket fint antikvariskt skick.
REA-pris140 kr

Pangloss antikvariat & text
Leva i harmoni
Ecovillages och ekologisk odling. Förlagets illustrerade pappband, fint antikvariskt skick, 121 sidor. ISBN 978-609-8080-40-7.
Ecovillages och ekologisk odling. Förlagets illustrerade pappband, fint antikvariskt skick, 121 sidor. ISBN 978-609-8080-40-7.
REA-pris75 kr
Bokliv
Boken om lägenheten
Boken utforskar konceptet av lägenheten och dess betydelse i människors liv.
Boken utforskar konceptet av lägenheten och dess betydelse i människors liv.
REA-pris208 kr
h:ström - Antikvariat & Bokhandel
Trädgård och hem
En bok i fint skick som utforskar ämnen relaterade till trädgård och hem, utgiven i Malmö.
En bok i fint skick som utforskar ämnen relaterade till trädgård och hem, utgiven i Malmö.
REA-pris70 kr

Bokliv
Feng Shui Box
Boken utforskar koncept och principer inom feng shui, med fokus på inredning och energi.
Boken utforskar koncept och principer inom feng shui, med fokus på inredning och energi.
REA-pris88 kr
Trollhättans Bok & media
Medelhavsträdgård på svenska
Boken utforskar medelhavsträdgårdar och ger tips för att skapa en oas av värme och ljus i Sverige.
Boken utforskar medelhavsträdgårdar och ger tips för att skapa en oas av värme och ljus i Sverige.
REA-pris100 kr

Trollhättans Bok & media
Bambu och gräs välja, plantera och sköta
Boken ger insikter om att välja, plantera och sköta bambu och gräs.
Boken ger insikter om att välja, plantera och sköta bambu och gräs.
REA-pris90 kr

Knorrens antikvariat
Odla frukt
Utforska fruktodlingens konst med en rikt illustrerad guide som erbjuder praktiska tips och insikter för trädgårdsentusiaster. Boken ger en grundlig översikt av odlingstekniker och växtval.
Utforska fruktodlingens konst med en rikt illustrerad guide som erbjuder praktiska tips och insikter för trädgårdsentusiaster. Boken ger en grundlig översikt av odlingstekniker och växtval.
REA-pris160 kr
Trollhättans Bok & media
The World In your Garden
Boken utforskar hur man kan skapa en trädgård med olika växttyper och odlingsmetoder.
Boken utforskar hur man kan skapa en trädgård med olika växttyper och odlingsmetoder.
REA-pris145 kr

Antikvariat Bothnia
Praktisk trädgårdsskötsel
Praktisk vägledning för trädgårdsskötsel med fokus på planteringsförslag och utformning av prydnadsträdgårdar. Rikt illustrerad med teckningar och fotografier.
Praktisk vägledning för trädgårdsskötsel med fokus på planteringsförslag och utformning av prydnadsträdgårdar. Rikt illustrerad med teckningar och fotografier.
REA-pris125 kr

Antikvariat Bothnia
Odla kryddor själv
Lär dig odla egna kryddor och medicinalväxter med praktiska tips och inspirerande illustrationer. En guide för trädgårdsentusiaster och botaniker.
Lär dig odla egna kryddor och medicinalväxter med praktiska tips och inspirerande illustrationer. En guide för trädgårdsentusiaster och botaniker.
REA-pris115 kr

Antikvariat Bothnia
Tulpaner
Utforska tulpanernas historia och odlingstekniker med riklig fotoillustration. Boken behandlar sjukdomar och skadedjur, och ger en djup insikt i prydnadsväxter och botanik. Bunden i trådhäftad stil.
Utforska tulpanernas historia och odlingstekniker med riklig fotoillustration. Boken behandlar sjukdomar och skadedjur, och ger en djup insikt i prydnadsväxter och botanik. Bunden i trådhäftad stil.
REA-pris150 kr

Trollhättans Bok & Media
Förtrollad trädgård
En inspirerande bok om trädgårdens årstider, med pysselidéer och fakta om växter.
En inspirerande bok om trädgårdens årstider, med pysselidéer och fakta om växter.
REA-pris135 kr
Knorrens antikvariat
Flora
Rikt illustrerad bok som utforskar trädgårdsväxternas kulturhistoria och deras betydelse i hem och trädgård.
Rikt illustrerad bok som utforskar trädgårdsväxternas kulturhistoria och deras betydelse i hem och trädgård.
REA-pris130 kr
