
Mingus bok- och skivbutik
Agent Annorlunda 1
Upptäck en fängslande berättelse i seriealbumformat med 47 sidor, perfekt för både unga och vuxna läsare. Utforska äventyren som fångar fantasin och bjuder på underhållning.
Upptäck en fängslande berättelse i seriealbumformat med 47 sidor, perfekt för både unga och vuxna läsare. Utforska äventyren som fångar fantasin och bjuder på underhållning.
REA-pris70 kr

Bokliv
Huvudet fullt av dig
En romantisk komedi som utforskar ung kärlek och vänskap i mellanstadiet, med humoristiska illustrationer.
En romantisk komedi som utforskar ung kärlek och vänskap i mellanstadiet, med humoristiska illustrationer.
REA-pris198 kr

Knorrens antikvariat
Ronny & Julia bästa kompisar
En lättläst och rikt illustrerad berättelse om vänskap, anpassad för yngre läsare.
En lättläst och rikt illustrerad berättelse om vänskap, anpassad för yngre läsare.
REA-pris75 kr

Bokliv
Om att göra elever till läsare
En handbok som ger konkreta förslag för att främja läsning bland elever, med humor och insikter från skolbesök.
En handbok som ger konkreta förslag för att främja läsning bland elever, med humor och insikter från skolbesök.
REA-pris234 kr

Bokliv
En tjej att klicka bort
En berättelse om kärlek och vänskap, där Adam kämpar med sina känslor efter en komplicerad relation.
En berättelse om kärlek och vänskap, där Adam kämpar med sina känslor efter en komplicerad relation.
REA-pris198 kr

Knorrens antikvariat
Alla barnen får ett syskon
Boken är rikt illustrerad och utforskar temat syskonrelationer mellan barn.
Boken är rikt illustrerad och utforskar temat syskonrelationer mellan barn.
REA-pris110 kr

Mingus bok- och skivbutik
Agent Annorlunda 2
Ett seriealbum med humoristiska teckningar som underhåller och engagerar läsaren.
Ett seriealbum med humoristiska teckningar som underhåller och engagerar läsaren.
REA-pris70 kr

Pangloss antikvariat & text
Den vilda jakten på dårpippin
Humoristisk skönlitteratur för barn och ungdom. Inbunden, dekorerat pappband, mycket gott skick. Bonnier Carlsen, 2011. 146 sidor.
Humoristisk skönlitteratur för barn och ungdom. Inbunden, dekorerat pappband, mycket gott skick. Bonnier Carlsen, 2011. 146 sidor.
REA-pris65 kr

Bokliv
Rapport från en teleportör
En berättelse om en kille som kämpar med att förstå sina superkrafter och relationer i en vardag fylld av drama och humor.
En berättelse om en kille som kämpar med att förstå sina superkrafter och relationer i en vardag fylld av drama och humor.
REA-pris158 kr

Bokliv
Att vara eller inte vara kompis
En romantisk komedi om ung kärlek där vänskap och känslor sätts på prov.
En romantisk komedi om ung kärlek där vänskap och känslor sätts på prov.
REA-pris198 kr

Bokliv
Alla barnen får ett syskon
En lättläst kapitelbok om en stor familj som får ett nytt syskon, med färgglada bilder och humoristiska inslag.
En lättläst kapitelbok om en stor familj som får ett nytt syskon, med färgglada bilder och humoristiska inslag.
REA-pris158 kr

Knorrens antikvariat
Alla barnens stora lek- & sångbok (inkl CD)
Rikt illustrerad bok med sång och lek för barn. Innehåller pyssel och aktiviteter. Bunden i förlagsband.
Rikt illustrerad bok med sång och lek för barn. Innehåller pyssel och aktiviteter. Bunden i förlagsband.
REA-pris95 kr
Pangloss antikvariat & text
Varulven Valter
Illustrerad bilderbok för barn. Utgiven av Bonnier Carlsen 2002. Inbunden, dekorativt pappband. Mycket gott skick, 45 sidor. ISBN 91-638-2669-0.
Illustrerad bilderbok för barn. Utgiven av Bonnier Carlsen 2002. Inbunden, dekorativt pappband. Mycket gott skick, 45 sidor. ISBN 91-638-2669-0.
REA-pris50 kr
Pangloss antikvariat & text
Eva & Adam. [4], Fusk och farligheter
Illustrerad bok om kärlek och tecknade serier. Utgiven av Bonnier Carlsen 2003, i mycket gott skick, i förlagets dekorerade kartonnageband.
Illustrerad bok om kärlek och tecknade serier. Utgiven av Bonnier Carlsen 2003, i mycket gott skick, i förlagets dekorerade kartonnageband.
REA-pris40 kr

Bokliv
Alla barnens roligaste lekar : utelekar, innelekar, klassiska lekar, saga
Boken innehåller en saga på rim och steg-för-steg-beskrivningar av olika lekar för barn.
Boken innehåller en saga på rim och steg-för-steg-beskrivningar av olika lekar för barn.
REA-pris168 kr

Bokliv
Jag ska börja skolan
En antologi som introducerar barn till skolans värld med texter och illustrationer av kända författare och illustratörer.
En antologi som introducerar barn till skolans värld med texter och illustrationer av kända författare och illustratörer.
REA-pris148 kr
