
Bokliv
You Can Ask Me Anything
Frågespel för att stärka vänskapsband. Häftad utgåva från Schiffer Publishing, 96 sidor, perfekt för umgänge och roliga stunder.
Frågespel för att stärka vänskapsband. Häftad utgåva från Schiffer Publishing, 96 sidor, perfekt för umgänge och roliga stunder.
REA-pris148 kr

Bokliv
This Or That - Game In A Book
Interaktivt quizbok med över 1 500 frågor för att testa vänskapsband. Utgiven av Schiffer Publishing, häftad, 128 sidor.
Interaktivt quizbok med över 1 500 frågor för att testa vänskapsband. Utgiven av Schiffer Publishing, häftad, 128 sidor.
REA-pris148 kr

Bokliv
Vad du borde lärt dig i skolan
Kortspel med fokus på lärande. Utgiven av Kakao Förlag, förlagsband, 100 sidor, på svenska. Testa dina kunskaper och utmana andra!
Kortspel med fokus på lärande. Utgiven av Kakao Förlag, förlagsband, 100 sidor, på svenska. Testa dina kunskaper och utmana andra!
REA-pris148 kr
Pangloss antikvariat & text
Brainmatics
Logiska tankenötter för spelälskare. Utgåva från 2009, limhäftad, 21x21 cm, normalt antikvariskt skick, illustrerad i färg.
Logiska tankenötter för spelälskare. Utgåva från 2009, limhäftad, 21x21 cm, normalt antikvariskt skick, illustrerad i färg.
REA-pris50 kr

Bokliv
Alberetor : härjat hemland
I en värld hotad av krig och hungersnöd utforskar rollpersonerna förmörkade nejder i söder, där äventyret Härjat hemland tar dem på ett farligt uppdrag. Boken erbjuder kartor, beskrivningar och riktlinjer för att skapa egna äventyr i det förlorade riket Alberetor.
I en värld hotad av krig och hungersnöd utforskar rollpersonerna förmörkade nejder i söder, där äventyret Härjat hemland tar dem på ett farligt uppdrag. Boken erbjuder kartor, beskrivningar och riktlinjer för att skapa egna äventyr i det förlorade riket Alberetor.
REA-pris340 kr

Bokliv
Pearl River Delta
En beskrivning av en framtida värld där Pearl River Delta i Kina är en kaotisk smältdegel av företag, brott och flyktingar.
En beskrivning av en framtida värld där Pearl River Delta i Kina är en kaotisk smältdegel av företag, brott och flyktingar.
REA-pris373 kr

Bokliv
Nordiska väsen. Skräckrollspel i 1800 talets Norden
Skräckrollspel i 1800-talets Norden. Förlagsband, 229 sidor, Fria Ligan. Innehåller regler, arketyper och skräckinjagande väsen.
Skräckrollspel i 1800-talets Norden. Förlagsband, 229 sidor, Fria Ligan. Innehåller regler, arketyper och skräckinjagande väsen.
REA-pris470 kr

Knorrens antikvariat
Ditt ödes bok eller Nyaste drömboken på vers innehållande mer än 800 drömuttydningar efter goda källor sammanfattad
En illustrerad drömbok med över 800 drömuttydningar baserade på pålitliga källor.
En illustrerad drömbok med över 800 drömuttydningar baserade på pålitliga källor.
REA-pris110 kr

Bokliv
Sudoku : Stor stil
En samling av 162 sudokupussel i fem svårighetsgrader, med lösningar inkluderade för att hjälpa både nybörjare och erfarna spelare.
En samling av 162 sudokupussel i fem svårighetsgrader, med lösningar inkluderade för att hjälpa både nybörjare och erfarna spelare.
REA-pris128 kr

Bokliv
Sagospelet Äventyr - berättarens skärm och Underjorden
Ett tillbehör för Sagospelet Äventyr som innehåller en guide för underjordiska samhällen, en berättarskärm och rollformulär.
Ett tillbehör för Sagospelet Äventyr som innehåller en guide för underjordiska samhällen, en berättarskärm och rollformulär.
REA-pris228 kr

Bokliv
Kryssa Lätt
Boken erbjuder hjälp med att lösa kryss, sudokun, korsord och andra pyssel.
Boken erbjuder hjälp med att lösa kryss, sudokun, korsord och andra pyssel.
REA-pris158 kr

Bokliv
Sudoku : motion för hjärnan
Boken erbjuder en samling av 200 sudokupussel i varierande svårighetsgrad, perfekt för hjärngympa.
Boken erbjuder en samling av 200 sudokupussel i varierande svårighetsgrad, perfekt för hjärngympa.
REA-pris108 kr

Bokliv
The Game Changers
Spel och lek genom tiderna. Pocketutgåva från Canongate, 272 sidor, i gott skick. En insiktsfull och underhållande utforskning av spelens värld.
Spel och lek genom tiderna. Pocketutgåva från Canongate, 272 sidor, i gott skick. En insiktsfull och underhållande utforskning av spelens värld.
REA-pris168 kr
h:ström - Antikvariat & Bokhandel
Mycket nöje!
Frågesport och sällskapslekar för underhållning och gemenskap. Innehåller lekar och spel för alla åldrar. Boken är trådhäftad och i normalt antikvariskt skick.
Frågesport och sällskapslekar för underhållning och gemenskap. Innehåller lekar och spel för alla åldrar. Boken är trådhäftad och i normalt antikvariskt skick.
REA-pris148 kr
Trollhättans Bok & media
Minecraft
Boken utforskar spelet och dess värld, med fokus på kreativitet och byggande i en digital miljö.
Boken utforskar spelet och dess värld, med fokus på kreativitet och byggande i en digital miljö.
REA-pris120 kr
h:ström - Antikvariat & Bokhandel
Vi spelar tävlingsbridge
Boken erbjuder en djupgående analys av tävlingsbridge med fokus på strategier och tekniker anpassade för spelare i Norden.
Boken erbjuder en djupgående analys av tävlingsbridge med fokus på strategier och tekniker anpassade för spelare i Norden.
REA-pris80 kr

Bokliv
1X2 : stryktipset och resan mot 13 rätt
Boken utforskar Stryktipsets historia och dess betydelse för svensk fotbollskultur.
Boken utforskar Stryktipsets historia och dess betydelse för svensk fotbollskultur.
REA-pris238 kr
Trollhättans Bok & media
Historiska schackpartier från Philidor till Keres
En samling av historiska schackpartier som sträcker sig från Philidor till Keres, med fokus på strategiska analyser.
En samling av historiska schackpartier som sträcker sig från Philidor till Keres, med fokus på strategiska analyser.
REA-pris105 kr

Knorrens antikvariat
Rubiks utmaningar
Boken erbjuder en rikt illustrerad samling av utmaningar kopplade till en populär pusselleksak.
Boken erbjuder en rikt illustrerad samling av utmaningar kopplade till en populär pusselleksak.
REA-pris195 kr

Bokliv
Sudoku. Medel - svårt - extra svårt
En samling av sudoku med medelsvåra till extra svåra pussel för entusiastiska spelare.
En samling av sudoku med medelsvåra till extra svåra pussel för entusiastiska spelare.
REA-pris148 kr

Knorrens antikvariat
Klatrebibelen Krimp - Norges feteste klatremagasin
En illustrerad guide om klättring med fokus på lätta bruksspår, utgiven på norsk.
En illustrerad guide om klättring med fokus på lätta bruksspår, utgiven på norsk.
REA-pris240 kr

Knorrens antikvariat
Friidrott 2011
Rikt illustrerad bok om friidrott med fokus på lek och spel. Innehåller 472 sidor av insikter och information.
Rikt illustrerad bok om friidrott med fokus på lek och spel. Innehåller 472 sidor av insikter och information.
REA-pris220 kr

Knorrens antikvariat
Complete Book of Karate and Self Defense
Lär dig om karate och självförsvar genom en omfattande och illustrerad guide som utforskar tekniker och strategier.
Lär dig om karate och självförsvar genom en omfattande och illustrerad guide som utforskar tekniker och strategier.
REA-pris390 kr

Knorrens antikvariat
Balloning - The complete guide to riding the winds
En illustrerad guide som utforskar allt om luftballonger, från historia till teknik.
En illustrerad guide som utforskar allt om luftballonger, från historia till teknik.
REA-pris175 kr
